Süreyya Operası, Aimo Pagin Resitaline Ev Sahipliği Yapacak

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası‘nın başlattığı “Virtüözlerin Müziği” konser serisi Kasım ayında Fransız piyanist Aimo Pagin ile devam ediyor.

15 Kasım saat 20.00’da Süreyya Operası’nın büyüleyici konser salonunda klasik müzikte romantik dönemin en önemli iki bestecisi Franz Schubert ve Frédéric Chopin’nin virtüözite gerektiren en güzel eserleri piyanist Aimo Pagin tarafından seslendirilecek.

Kendi kuşağının ve Fransa’nın dikkat çeken piyanistlerinden biri olan “Bösendorfer Sanatçısı” ünvanına sahip Aimo Pagin, dünyanın en önemli salonlarında verdiği solo ve orkestra konserleriyle Avrupa’nın en saygın piyanistleri arasında yer almaktadır.

Virtüöz piyanist Chopin’nin edebi ilhama sahip Balad No. 4 Fa Minör, Op. 52‘nin ardından yine Chopin’in en zarif valslerinden biri kabul edilen  Op 64 No.2 Do Diyez Minorü seslendirecek. Pagin, konserinin kapanışını ise Schubert’in piyano üçlemesi Son Sonat‘tan 4 bölümlük Si Bemol Major D960 numaralı sonatını icra ederek yapacak. Ülkemizde nadiren seslendirilmiş olup icrasının zorluğu ve virtüözite gerektirmesiyle anılan Si Bemol Major D960 sonatı, resitalin zirvelerinden biri olacak.

Bu sıra dışı romantik dönem eserleriyle bezeli konser akşamında dinleyiciler eşine az rastlanır bir sahnelemeye şahit olacaklar.

Kam Management ve Dermoskin’nin katkılarıyla gerçekleşecek bu konserler serisinin biletleri Süreyya Operası gişesinden ve Kadıköy Belediyesi’ne ait https://bilet.kadikoy.bel.tr/ sitesinden satın alınabilir.

Bunu paylaş: