8. Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali’nin Başvuruları Sürüyor

Azizm Sanat yönetmen ve yazarlarından Onur Keşaplı’nın direktörlüğünde, Uşak Üniversitesi İletişim Topluluğu’nca bu yıl 4-12 Aralık tarihlerinde 8. kez düzenlenecek olan Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali’nin başvuruları sürüyor. Gösterime giren filmlerin tamamına telif ödeyen, sinemanın tüm bileşenlerine yönelik ödüllendirmeler getiren, oyuncu ödüllerinde cinsiyet ayrımını ortadan kaldırarak Berlinale’nin bile önüne geçen ve bu yıl şuana kadar 114 ülkeden 3424 filmin başvurduğu festivalin son başvuru tarihi 5 Eylül 2021.

Kimi fiziksel gösterim ve etkinliklerle beraber çevrimiçi gerçekleştirilecek festival, 100’den fazla filmi ve aralarında atölye, söyleşi, ustalık dersi, sergi ve konserlerin olduğu pek çok etkinliği ücretsiz olarak sanatseverlerle buluşturacak. Geçtiğimiz yıl 44’ü Türkiye prömiyeri olmak üzere 131 filmlik zengin bir programa ev sahipliği yapan ve www.usakfilmfest.com platformunda 90 ülkeden 8.000’i aşkın sinemaseveri ağırlayıp 100.000’den fazla sayfa ziyaretiyle yoğun ilgi gören Uşak Kısa Film Festivali, yakaladığı ulusal ve uluslararası ivmeyi arttıracak şekilde yarışma ve ödül sayısında değişikliklere gidecek.

Ulusal Kısa Film, Ulusal Öğrenci Filmleri ve Uluslararası Kısa Film yarışmalarına ek olarak bu yıl Milano ev sahipliğinde İtalyan Kısa Filmleri Yarışması düzenlemeye hazırlanan festival, toplam 28 dalda Kanatlı Denizatı Ödülü dağıtmayı planlıyor. Her yıl olduğu gibi pek çok yeniliği ve sürprizi beraberinde getirecek Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali’nin bu yıl ki Ön Seçici Kurul’unda Alper Erdik (eleştirmen), Arzu Görgülü (yönetmen), Dekel Nitzan (yönetmen), Emre Doğan (akademisyen, senarist), Mehmet Oğuz Yıldırım (yönetmen), Murat Karakütük (eğitmen, eleştirmen), Nergis Karadağ (yönetmen), Özgür Keşaplı Didrickson (yazar), Seren Topaloğlu (yapımcı), Sertaç Koyuncu (yönetmen) ve Yavuz Akyıldız (akademisyen, yönetmen) yer alıyor.

Ara ve Ana Jüri üyelerinin ön eleme sonuçlarının ardından açıklanacağı festival hakkında ayrıntılı bilgi ve başvuru için festivalin web sitesini ziyaret edebilirsiniz;

www.usakfilmfest.com

https://filmfreeway.com/UsakWingedSeahorse

Bunu paylaş: