Azizm Sanat E-Dergi Yayın Hayatına Veda Ediyor

Azizm Sanat Örgütü’nün yazınsal çalışmalarından Azizm Sanat E-Dergi*, Haziran ayında çıkacak 150. sayısıyla yayın hayatına veda edecek. Mayıs 2007’de kurulan örgütün, Kasım 2007’den bu yana her ay yayınladığı Azizm Sanat E-Dergi, Türkiye’de e-dergi biçiminin ilklerinden ve öncülerinden olma özelliğini taşıyor. 13 yıllık yayın hayatı süresince yüzlerce yazarın ve çizerin imzasını taşıyan binlerce içeriğe ev sahipliği yapan Azizm Sanat E-Dergi, başta “Aydınlanma”, “Dada”, “Tabu”, “Troya”, “Shakespeare”, “Cinsiyet”, “Gezi”, “Ütopya”, “Sovyetler ve Sanat” olmak üzere pek çok özel dosyaya imza attı.

Örgütün en uzun soluklu çalışması olmanın yanında, ülkemizin internet yayıncılığının da en istikrarlı yayınları arasında yer alan Azizm Sanat E-Dergi, Haziran ayında yayınlanacak 150. ve son sayısında, dosya konusu olarak “Son” sözcüğünü, bir kavram olarak ele alarak okurlarına veda edecek.

Yayınlarına Haziran ayı sonrasında yalnızca www.azizmsanat.org adresinden devam edecek olan Azizm Sanat Örgütü, yayın politikasında meydana gelecek içerik ve biçim değişiklikleri ile yeni yayınlara dair bilgileri önümüzdeki aylarda paylaşacak.

Azizm Sanat E-Dergi’nin “Son” temalı 150. ve son sayısına dair içerik çağrısını önümüzdeki günlerde ayrıntılandıracak olan Azizm Sanat Örgütü yönetimi, çalışmalar için son gönderim tarihi olaraksa 31 Mayıs’ı belirledi.

*https://issuu.com/azizm

Görsel: Siyah Kare (1915) – Kazimir Maleviç

Bunu paylaş: